6 patarimai apie meno namams pirkimą

1. Įsirėminkite paveikslą. Dažniausiai įsigytam meno kūriniui reikalingas rėmas. Gerai parinktas rėmas tarsi "užbaigia" paveikslą, tuomet paveikslas puikiai dera interjere. Grafikos kūrinius patartinta rėminti su pasportu. 

2. Įsigykite tai, kas patinka. Ant sienos pakabintas meno kūrinys ten kabos ilgai - galbūt dvidešimt ir daugiau metų. Todėl, ypač jeigu renkatės meno kūrinį namams, verta įsigyti tą, kuris labiausiai "prie širdies".

3. Peržiūrėkite įvairius paveikslus, ieškokite įkvėpimo. Paveikslo namams pirkimas - dalykas reikalaujantis ypatingo nusiteikimo - pasivaikščiokite galerijose, parodose, paskaitinėkite interjero žurnalus - taip lengviau suprasite ko reikia namams ir kas geriau tiktų.

4. Kvestionuokite meno kūrinį bei... save. Paklauskite savęs, ar meno kūrinio tema arba jis pats kažką jums primena? Galbūt suprantante iš meno kūrinio sklidančią emociją? Galbūt jums patinka jo nuotaika? Jeigu rasite tikrą priežastį kodėl mėgstate meno kūrinį, didesnė tikimybė, kad bėgant laikui jis neatsibos.

5. Galvokite apie spalvą. Nors spalva ir ne pats svarbiausias dalykas perkant meno kūrinį namas, tačiau spalvos interjere yra gana svarbu, galvojant apie tai, kaip paveikslas tiks namuose. Pasistenkite surasti pusiausvyrą tarp spalvų, tonų bei formų tarp meno kūrinio ir namų interjero.

6. Išsirinkite temą. Tai gali būti atlikimo technika, žanras, jaunų menininkų kūriniai, o galbūt netgi vyraujančios spalvos. Tokia kolekcija pati savaime bus vertingesnė, o taip pat ir mielesnė.

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilugrafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažainatiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijaspaveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą

Skaitykite mūsų straipsnį apie tai ką duoda menas namams ČIA.

Namuose kiekvienas norime susikurti jaukią, ramią, įkvepiančią erdvę, kviečiančią poilsiui, ir niekas nepadeda sukurti atmosferos taip, kaip originalus, Jūsų išsirinktas, namų šeimininkų skonį atspindintis meno kūrinys.

Paveikslai.lt meno galerija siūlo didelį lietuvių dailininkų kūrinių pasirinkimą su galimybe patogiai ir saugiai įsigyti paveikslą internetu neišeinant iš namų arba atvykti į meno galeriją Kaune (Vytauto pr. 60) arba meno galeriją Vilniuje (Polocko g. 1).


Mes suprantame, kad išsirinkti paveikslą namams nėra paprasta, bet pradėjus galvoti apie meną namams reikėtų apsvarstyti keletą klausimų, kurie padės paiešką gerokai susiaurinti. Visų pirma, kokio dydžio erdvę skirsite paveikslui? Jeigu tai didelė svetainės siena, reikia rinktis ir didesnio formato paveikslą, jeigu gyvenate nuomojamam būste, kur negalima gręžti sienų, galbūt geriau rinktis nedidelį darbelį, kurį bus galima pastatyti ant lentynos ir nesunkiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Paveikslo dydis nors ir ne visada, bet dažnai lemia ir atlikimo techniką – didelis paveikslas bus tapyba aliejumi arba tapyba akrilu ant drobės, medžio plokštės ar kartono. Mažesnis paveikslas gali būti tapytas ne tik aliejumi ant drobės, bet ir akvarele, pastele. Renkantis nedidelį paveikslėlį verta pagalvoti apie grafikos kūrinius – jie dažnai būna detalūs, kruopštūs ir subtilūs. Taip pat svarbu, kokioje erdvėje jis kabės ir kokią nuotaiką norite sukurti. Jeigu ieškote paveikslo virtuvei, galbūt tiks natiurmortas su vaisiais, jeigu ieškote paveikslo darbo kambariui, kur reikia susikaupimo ir įkvėpimo, nesuklysite pasirinkę abstraktų paveikslą atvirą interpretacijoms, vaikų kambariui rekomenduojame fantastinius paveikslus, kurie nukelia į kitą pasaulį, o miegamajam – švelnių spalvų peizažus, paveikslus su gėlėmis arba abstrakcijas. Taip pat reikėtų apgalvoti ir pinigų sumą, kurią planuojate išleisti meno kūriniui. Nusistatę biudžetą susiaurinsite paiešką. Jūsų patogumui internetinėje galerijoje paveikslai.lt veikia žanro, dydžio ir kainos filtrai, kurie paiešką paspartins. Atvykę į meno galeriją Kaune ar Vilniuje galėsite gyvai pasikonsultuoti su mūsų patyrusiomis koordinatorėmis. Jeigu vis tiek sunku įsivaizduoti paveikslą savo namų erdvėje, siūlome pasinaudoti paveikslų pasimatavimo paslauga. Paveikslą nemokamai atvešime Jums į namus.

Meno galerijoje paveikslai.lt rasite ir Lietuvoje jau pripažintų menininkų kaip Modestas Malinauskas, Miglė Kosinskaitė, Konstantinas Žardalevičius, Milda Jonušauskienė, Oleg Riabčuk paveikslų, ir jaunų menininkų, kurie dar tik kyla, kūrinių. Jaunų, talentingų dailininkų paveikslai sudomins ieškančius kažko naujo ir norinčius investuoti į meną.

Jeigu gyvenate užsienyje ir mūsų galerijoje radote paveikslą savo namams, mes jį pristatysime į bet kurį pasaulio kampelį. Paveikslus į užsienį siunčiame jau dešimt metų, todėl galite būti ramūs, kad jūsų meno kūrinys bus saugiai supakuotas ir išsiųstas.

Ieškantiems paveikslo dovanų, taip pat turime sprendimą – galerijos dovanų kuponą. Galerijos dovanų kuponas išrašomas Jūsų pasirinktai sumai ir galioja metus nuo jo įsigijimo. Jeigu kupono gavėjas išsirinktų brangesnį paveikslą, reikiamą sumą galima primokėti.

Jeigu meno pasaulio naujienas norite sužinoti pirmieji, užsiprenumeruokite galerijos naujienlaiškį, o jeigu jau atradote sau patinkantį dailininką, jo profilyje spauskite mygtuką SEKTI AUTORIAUS NAUJIENAS – kai tik galerija pasipildys naujais šio autoriaus kūriniais, iškart gausite specialų naujienlaiškį.