6 patarimai apie meno namams pirkimą

1. Įsirėminkite paveikslą. Dažniausiai įsigytam meno kūriniui reikalingas rėmas. Gerai parinktas rėmas tarsi "užbaigia" paveikslą, tuomet paveikslas puikiai dera interjere. Grafikos kūrinius patartinta rėminti su pasportu. 

2. Įsigykite tai, kas patinka. Ant sienos pakabintas meno kūrinys ten kabos ilgai - galbūt dvidešimt ir daugiau metų. Todėl, ypač jeigu renkatės meno kūrinį namams, verta įsigyti tą, kuris labiausiai "prie širdies".

3. Peržiūrėkite įvairius paveikslus, ieškokite įkvėpimo. Paveikslo namams pirkimas - dalykas reikalaujantis ypatingo nusiteikimo - pasivaikščiokite galerijose, parodose, paskaitinėkite interjero žurnalus - taip lengviau suprasite ko reikia namams ir kas geriau tiktų.

4. Kvestionuokite meno kūrinį bei... save. Paklauskite savęs, ar meno kūrinio tema arba jis pats kažką jums primena? Galbūt suprantante iš meno kūrinio sklidančią emociją? Galbūt jums patinka jo nuotaika? Jeigu rasite tikrą priežastį kodėl mėgstate meno kūrinį, didesnė tikimybė, kad bėgant laikui jis neatsibos.

5. Galvokite apie spalvą. Nors spalva ir ne pats svarbiausias dalykas perkant meno kūrinį namas, tačiau spalvos interjere yra gana svarbu, galvojant apie tai, kaip paveikslas tiks namuose. Pasistenkite surasti pusiausvyrą tarp spalvų, tonų bei formų tarp meno kūrinio ir namų interjero.

6. Išsirinkite temą. Tai gali būti atlikimo technika, žanras, jaunų menininkų kūriniai, o galbūt netgi vyraujančios spalvos. Tokia kolekcija pati savaime bus vertingesnė, o taip pat ir mielesnė.

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilugrafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažainatiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijaspaveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą

Skaitykite mūsų straipsnį apie tai ką duoda menas namams ČIA.