Anri de Tulūzas-Lotrekas gimė 1864 m. lapkričio 24 d. Albyje, Prancūzijoje ir svajojo tapti gydytoju arba chirurgu, bet dėl savo ligos susiklostė taip, kad tapo dailininku. Menas jam tapo šventas ir įkūnijo jo būties pagrindą. Čia sužinosite, kaip negalia nužymėjo visą jo gyvenimą, kaip paveikė jo darbą, jo temų pasirinkimą ir jų vaizdavimą.

10 Gustavo Klimto minčių apie meną

      116       0
Gustavas Klimtas buvo vienas nedaugelio genialių dailininkų, gyvas sulaukęs ir kritikų, ir publikos susižavėjimo, neblėstančio jau kone šimtą metų. Jo Auksinio periodo darbus ant puodelių, pagalvėlių ir maišelių matę netgi tie, kuriems ši pavardė nieko nesako. Tačiau šedevrus, atnešusius autoriui šlovę, paliksime kitam kartui, o dabar supažindinsime su paties autoriaus mintimis apie meną. Nustebsite, kaip kukliai jis galvojo apie save ir savo kūr
Neseniai pasirodžiusiame filme "Elvis" Bazas Luhrmannas į pulkininko Tomo Parkerio lūpas įdeda citatą, kad puikus aktorius "suteikia žiūrovams jausmus, kuriais jie nebuvo tikri, ar turėtų mėgautis". Tai viena geresnių citatų apie meną. Dirbtinio intelekto generuojami paveiksliukai iš tikrųjų kelia dviprasmiškus jausmus.
Vienam mūza gali būti žmogus, o kitam, kaip Poliui Sezanui, kalnas. Šventosios Viktorijos kalnas pietų Prancūzijoje, Provanso Ekso apylinkėse traukė žymųjį menininką ištisus dešimtmečius ir įkvėpė daugiau nei 30 drobių ir akvarelių.
Jeigu manote, kad nuotraukų filtrai - šiuolaikinis išradimas, apsirinkate. Dailininkai dar XVII a. naudojo įdomų įrenginį, padėjusį išvysti apibendrintą peizažą paslaptingoje šviesoje.
Paklausti apie Gustavą Klimtą dauguma pirmiausiai prisimename auksu tviskančius jo portretus, tačiau ar žinojote, kad beveik ketvirtadalį autoriaus palikimo sudaro... peizažai? Priešingai nei garsieji portretai nutapyti lauke, be jokių eskizų, meditatyviai gamtoje ieškojant didžiojo didžiojo atspindžių.

Keisčiausi portretai meno istorijoje

      486       0
Menininkai visais laikais pasižymėjo lakia vaizduote, tačiau labai ilgą laiką dauguma darbų būdavo užsakomi, taigi, retai pasitaikydavo proga nukrypti nuo užsakovo norų, kurie dažniausiai būdavo išvysti save kuo gražesnį, tačiau kai jau nukrypdavo – maža nepasirodydavo. Pristatome penkis garsius ir kritikų įvertintus portretus, kurie tikrai privers suabejoti savo akimis.
Meno kūrinių restauracija yra atskiras menas, kurio tikslas - išsaugoti didžiausius šedevrus ateities kartoms. Deja, tai pavyksta ne visada.
Ar būtumėte pagalvoję, kad Mikelandželas, ištapęs Sikso koplyčios freskas, nekentė tapybos? Ar numanote, kokius turtus jis valdė? Koks garsus renesanso meistras buvo jo didžiausias priešas? Visi atsakymai šiame straipsnyje.

Akvarelė - technika ir istorija

      194       0
Akvarelė – aikštinga technika. Ji neatleidžia menininkui klaidų... Tačiau ją įvaldžiusiems atlyginama su kaupu. Čia sužinosite apie akvarelės pradininkus, ją geriausiai įvaldžiusius meistrus, pamatysite jų pavyzdinius darbus ir rasite informacijos apie technikos subtilybes.
Daugybei dailininkų tenka darbuotis nesulaukiant nei pripažinimo, nei palaikymo, tačiau ar įmanoma tapyti, jei kiekvienas rankos krustelėjimas kelia didžiausius skausmus? Ar įmanoma sukurti šedevrą gulint ligoninės lovoje? O jeigu dar apleidžia rega? Šių penkių menininkų istorijos paliudys, kad didžiam talentui nėra jokių kliūčių.

Turas po Paryžių su 10 meno šedevrų

      407       0
Jei kada lankėtės Paryžiuje, žinote, kad gyvam apsilankymui neprilygs jokios nuotraukos ar pasakojimai, tačiau meno darbai mums suteikia galimybę keliauti laiku ir išvysti įžymiausias vietas, jų lankytojus ir jų gyvenimo aktualijas prieš šimtus metų.
Rijksmuseum, esantis Amsterdame, paskelbė apie detaliausią ir didžiausią kada nors padarytą paveikslo fotografiją.Rembrandto "Nakties sargybos" 3,8 x 4,5 m paveikslo nuotraukos raiška - 717 gigapikselių ir užima apie 5.6 terabaito.Fotografija sukurta iš 8439 atskirų fotografijų, nufotografuotų su 100 megapikselių Hasselblad H6D 400 M-S kamera.
Olandų dailininkas Johanesas Vermejeris, laikomas vienu svarbiausių Olandų baroko atstovų, garsėja kaip ramių, buitinių scenų autorius. Tačiau kartu Vermejeris – dviprasmybės meistras ir jo vaizduojamos gražuolės olandės slepia daugiau nei pasako. Taigi, susipažinkite su nusivylusiomis namų šeimininkėmis.
Garsusis siurrealistas smailais ūsais reiškėsi įvairiose meno srityse – ne tik tapyboje, bet ir skulptūroje, fotografijoje, performanso mene ir... grafiniame dizaine! Pasirodo, ne kas kitas, o būtent Salvadoras Dali sukūrė daugybę metų beveik nesikeičiantį ryškų ir jaunatvišką „Chupa Chups“ logotipą.

10 paveikslų, kurie įkvėps keliauti

      686       0
Jeigu niekaip negalite išsirinkti vietos vasaros atostogoms, siūlome pasisemti idėjų iš šių paveikslų.
Trumpai tariant, Berta Moriso buvo pirmoji impresionistė moteris, impresionistų parodų dalyvė, sulaukusi pripažinimo dar būdama gyva, taigi, argi ne keista, kad iki šiol nieko apie ją negirdėjote ir nematėte nė vieno jos paveikslo? Laikas šią klaidą ištaisyti!
Labai dažnai girdime klausimą: „Kodėl tarp didžiųjų dailininkų nėra nė vienos moters?“ ir trumpiausias atsakymas būtų, kad dailininkių buvo, tik mes apie jas nežinojome, o mūsų žinių spragoms savo ruožtu yra daugybė priežasčių. Šiandien pristatome penkias tik visai neseniai "atrastas" menininkes.
Daktaras Polis Gašė daugumai žinomas ne kaip asmenybė, o kaip garsaus Vincento Van Gogo paveikslo subjektas, tačiau mažai kam žinoma, kad daktaras ne tik gydė psichikos ligonius, bet ir kolekcionavo meną. Dar įdomiau, kad jo sukaupti paveikslai buvo eksponuojami MOMA muziejuje. Kaip kaimo gydytojui pavyko įsigyti tokią vertingą kolekciją?

Atsispausdinkite ir nuspalvinkite!

      1657       0
Talentinga jaunosios kartos menininkė Nerin Gaa visus meno gerbėjus kviečia įsijungti į atpalaiduojančią veiklą ir atėjus laikui pailsėti, užuot naršius telefone, paspalvinti.Šiuos tris piešinius galite atsispausdinti paprasčiausiu spausdintuvu, o rezultatu kviečiame dalintis socialiniuose tinkluose ir geru pavyzdžiu užkrėsti draugus.Visiškai nemokamai!
Showing 1 to 20 of 100 (1 Pages)