Ar būtumėte pagalvoję, kad Mikelandželas, ištapęs Sikso koplyčios freskas, nekentė tapybos? Ar numanote, kokius turtus jis valdė? Koks garsus renesanso meistras buvo jo didžiausias priešas? Visi atsakymai šiame straipsnyje.

Akvarelė - technika ir istorija

      73       0
Akvarelė – aikštinga technika. Ji neatleidžia menininkui klaidų... Tačiau ją įvaldžiusiems atlyginama su kaupu. Čia sužinosite apie akvarelės pradininkus, ją geriausiai įvaldžiusius meistrus, pamatysite jų pavyzdinius darbus ir rasite informacijos apie technikos subtilybes.
Daugybei dailininkų tenka darbuotis nesulaukiant nei pripažinimo, nei palaikymo, tačiau ar įmanoma tapyti, jei kiekvienas rankos krustelėjimas kelia didžiausius skausmus? Ar įmanoma sukurti šedevrą gulint ligoninės lovoje? O jeigu dar apleidžia rega? Šių penkių menininkų istorijos paliudys, kad didžiam talentui nėra jokių kliūčių.

Turas po Paryžių su 10 meno šedevrų

      317       0
Jei kada lankėtės Paryžiuje, žinote, kad gyvam apsilankymui neprilygs jokios nuotraukos ar pasakojimai, tačiau meno darbai mums suteikia galimybę keliauti laiku ir išvysti įžymiausias vietas, jų lankytojus ir jų gyvenimo aktualijas prieš šimtus metų.
Rijksmuseum, esantis Amsterdame, paskelbė apie detaliausią ir didžiausią kada nors padarytą paveikslo fotografiją.Rembrandto "Nakties sargybos" 3,8 x 4,5 m paveikslo nuotraukos raiška - 717 gigapikselių ir užima apie 5.6 terabaito.Fotografija sukurta iš 8439 atskirų fotografijų, nufotografuotų su 100 megapikselių Hasselblad H6D 400 M-S kamera.
Olandų dailininkas Johanesas Vermejeris, laikomas vienu svarbiausių Olandų baroko atstovų, garsėja kaip ramių, buitinių scenų autorius. Tačiau kartu Vermejeris – dviprasmybės meistras ir jo vaizduojamos gražuolės olandės slepia daugiau nei pasako. Taigi, susipažinkite su nusivylusiomis namų šeimininkėmis.
Garsusis siurrealistas smailais ūsais reiškėsi įvairiose meno srityse – ne tik tapyboje, bet ir skulptūroje, fotografijoje, performanso mene ir... grafiniame dizaine! Pasirodo, ne kas kitas, o būtent Salvadoras Dali sukūrė daugybę metų beveik nesikeičiantį ryškų ir jaunatvišką „Chupa Chups“ logotipą.

10 paveikslų, kurie įkvėps keliauti

      599       0
Jeigu niekaip negalite išsirinkti vietos vasaros atostogoms, siūlome pasisemti idėjų iš šių paveikslų.
Trumpai tariant, Berta Moriso buvo pirmoji impresionistė moteris, impresionistų parodų dalyvė, sulaukusi pripažinimo dar būdama gyva, taigi, argi ne keista, kad iki šiol nieko apie ją negirdėjote ir nematėte nė vieno jos paveikslo? Laikas šią klaidą ištaisyti!
Labai dažnai girdime klausimą: „Kodėl tarp didžiųjų dailininkų nėra nė vienos moters?“ ir trumpiausias atsakymas būtų, kad dailininkių buvo, tik mes apie jas nežinojome, o mūsų žinių spragoms savo ruožtu yra daugybė priežasčių. Šiandien pristatome penkias tik visai neseniai "atrastas" menininkes.
Daktaras Polis Gašė daugumai žinomas ne kaip asmenybė, o kaip garsaus Vincento Van Gogo paveikslo subjektas, tačiau mažai kam žinoma, kad daktaras ne tik gydė psichikos ligonius, bet ir kolekcionavo meną. Dar įdomiau, kad jo sukaupti paveikslai buvo eksponuojami MOMA muziejuje. Kaip kaimo gydytojui pavyko įsigyti tokią vertingą kolekciją?

Atsispausdinkite ir nuspalvinkite!

      1462       0
Talentinga jaunosios kartos menininkė Nerin Gaa visus meno gerbėjus kviečia įsijungti į atpalaiduojančią veiklą ir atėjus laikui pailsėti, užuot naršius telefone, paspalvinti.Šiuos tris piešinius galite atsispausdinti paprasčiausiu spausdintuvu, o rezultatu kviečiame dalintis socialiniuose tinkluose ir geru pavyzdžiu užkrėsti draugus.Visiškai nemokamai!

10 filmų apie meną ir menininkus

      1831       0
Labai džiaugiamės, kad pirmasis rinktinių filmų apie menininkus naujienlaiškis sulaukė ne tik jūsų susidomėjimo, bet ir rekomendacijų, todėl sąrašą papildėme penkiais JŪSŲ mėgstamiausiais filmais.
Nors niekas neprilygsta gyvai patirčiai, viešosioms erdvėms užsidarius, didieji pasaulio muziejai kartu su Google Arts & Culture meno gerbėjams siūlo patogų ir, svarbiausia, saugų sprendimą – virtualius kolekcijų turus, kurie ne ką prasčiau sužadins vaizduotę ir paskatins susimąstyti.
Šiais laikais "Veneros gimimas" laikomas klasikiniu renesanso kūriniu, todėl sunku patikėti, kad savo laiku jis buvo maištingas ir inovatyvus, visiems laikams pakeitęs požiūrį į nuogą kūną mene.
Senovės graikų mitai įkvėpė ne tik garsiuosius renesanso meistrus, bet ir siurrealistus, abstrakcionistus bei konceptualaus meno atstovus. Juos žinodami geriau suprasite įvairiais laikais sukurtus meno kūrinius ir įdomiau praleisite laiką muziejuose.
M. K. Čiurlionis - visų laikų garsiausias lietuvių dailininkas ir kompozitorius, kurio darbai ne tik visiems puikiai žinomi, bet daug kam yra tapę ir įkvėpimo šaltiniu. Norime pasidalinti gražiausiomis menininko mintimis apie gyvenimą, muziką, kūrybą ir meilę:1. "Meilė - tai akimirka, švystelėjanti visų saulių ir žvaigždžių visatos spindesiu."
Visiems su nekantrumu laukiant švenčių, renkant dovanas ir puošiant namus, surinkome žiemiškų paveikslų dešimtuką, į kurį pateko įvairūs paveikslai iš visos meno istorijos. Kviečiame pasižiūrėti, galbūt kai ką įtraukti į savo visų laikų mėgstamiausių meno kūrinių TOP'ą ir pajusti šventinę nuotaiką!
Garsiausi menininkai ne tik spalvingai tapė, bet ir spalvingai gyveno, todėl nieko keisto, kad jų gyvenimo istorijos yra puiki medžiaga romanui, o mes norime parekomenduoti mums labiausiai patikusius, kurie ne tik įtrauks siužeto vingiais, bet ir leis susipažinti su dailininkų asmenybėmis, garsiausių šedevrų sukūrimo aplinkybėmis ir meno istorija.

Galerijos rekomenduojamas grojaraštis #2

      1026       0
Žinodami, kad gerais dalykais dalintis ne tik reikia, o yra privaloma, šį vasarišką savaitgalį siūlome antrąjį perliukų rinkinį. Jį klausyti galite bet kurioje platformoje, kurią naudojate, o YouTube galima peržiūrėti kai kurių klipus, kurie taip pat yra tikri meno kūriniai.Grojaraštis įkvėptas vasaros, kelionių ir, žinoma, meno. Pažadame, kad ši muzikinė kelionė neprailgs, nes penkių mūsų darbuotojų surinktas grojaraštis spalvingas ir eklekt
Showing 1 to 20 of 94 (1 Pages)