Daiva Dašenkovienė

Daiva Dašenkovienė

Klaipėdos universitete Menų akademijoje baigiau tapybos studijas ir nuo 2015 m. pradėjau dirbti Klaipėdos Dramos Teatre dailininke - dekoratore. Įgytos praktinės ir teorinės žinios labai pravertė dirbant su scenografais prie kuriamų dekoracijų. Kūrybinis darbas arvėrė dar didesnes galimybes tapybai, lanksčiai bei kūrybiškai remtis meno ir mokslo pasiekimais, kritiškai, analitiškai ir sistemiškai mąstyti. Pirmiausia visad gilinuosi į savo idėjos koncepciją, tik tada priartėju prie tapybinio vaizdavimo. 


Nuolatinis kūrybinis procesas, savo idėjos gilus apmąstymas nukreipia į plastinį mąstymą apie žmogų ir jo vietą pasaulyje. Manau, kad tapyba turi uzmegzti ryšį su aplinka ir ne tik atspindėti pasaulį, bet keltų klausimus, keistų žmogaus požiūrį. Savo kūryboje renkuosi temas, susijusias su žmogaus egzistencijos apmąstymu, siekiu objektyvaus požiūrio į žmogaus vertybių pasaulį, dvilypę žmogaus prigimtį. 


Darbo proceso metu visada remiuosi gamtos pasaulio impresija, spontaniška raiška - improvizacija ir vidiniais jausmais - kompozicija. Visada ieškau ir atrandu tai, kas primena žmogaus santykį su būtimi. Tikiu, kad nebūna visiškai silpnų arba stiprių žmonių, tad atrasti nuorodas giliai praeityje, atrasti, ką jau patyrėme yra neišvengiama. Tai nuolatinė kelionė kasdienybės lauke, kai sugrįžimas į dabartį tampa atgimimo ir atsinaujinimo simboliu. 


Aktyviai dalyvauju meno akcijose, jungtinėse parodose.  Esu surengusi 14 asmeninių tapybos parodų.


Nuo 2021 m.Lietuvos Dailininkų Sąjungos narė. 

Autorius(-ė) yra Lietuvos Dailininkų Sąjungos narys

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 20 iš 20
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą