Indrė Beinartė

Indrė Beinartė

"Keliaudama po Aziją susidomėjau Rytų Azijos tapyba, kurios ištakos sieka Tangų dinastiją Kinijoje (618-907). Įdomu tai, kad Rytų Azijos tapyboje svarbu naudoti kuo mažiau potėpių ir tonų, tik tiek, kiek reikia norint perteikti formą, turinį ir efektą. Visai kaip kaligrafijoje naudojama technika. Kiekvienas teptuko prisilietimas su prasme, jokių nereikalingų detalių. 


Šio stiliaus tapyboje naudojamas rašalas ir įvairūs jo tonai, išgaunami vandens ir potėpių intensyvumo pagalba. Naudojami ir natūralūs pigmentai, o teptukas - tikro plauko. Už kuo tikslesnį objekto atvaizdavimą svarbiau yra pati jo esmė, pvz., tapant gėlę, svarbu ne žiedlapių, spalvų tikroviškumas, o perduoti jos trapumą, kvapą, tai, kaip autorius jautėsi ją stebėdamas. 


Rytų Azijos tapybos stilių naudoju kaip įkvėpimą savo darbams. Juose nugula mano atsiminimai iš kelionių po Taivaną, Japoniją, Tibetą, Kiniją, Vietnamą. Šventyklos, bambukų giraitės, lotosų tvenkiniai, gervės, garniai, upės, kalnų masyvai, žmonės. Savo kūriniuose noriu perteikti harmoniją, ramybę, žmogaus sąlytį su gamta."Indrės paveikslai tapomi ant Xuan popieriaus, naudojant tušą ir akvarelę. Xuan popierius yra tradicinis popierius, naudojamas kaligrafijoje ir Rytų Azijos tapyboje bei menantis 1000 metų istoriją. Xuan popierius gaminamas rankomis, o priklausomai nuo tipo, gamybai naudojamas sandalmedis, vyšnios žievė, bambukas, šilkmedis, ryžių šiaudai ir kt. Kadangi yra labai plonas, dėl tušo ir dažų Xuan popierius susiraukšlėja ir susibanguoja. Todėl tokio pobūdžio paveikslams yra reikalingas montavimas ant kito pasirinkto popieriaus. Montavimas išlygina piešinį. Indrė Beinartė savo paveikslus montuoja naudodama tradicinį "šlapio montavimo" metodą bei savo pačios gamintus natūralius klijus. Montavimas yra ilgas ir sudėtingas, bet itin svarbus procesas tokio pobūdžio paveikslams. Jo metu piešinys ne tik pasidaro lygus, bet ir išryškėja jo spalvos, jis sutvirtėja, yra tarsi "užkonservuojamas" ilgam laikui.

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 48 iš 54
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą