Reiu Tüür

Reiu Tüür

Estas menininkas Reiu Tüür gyvenimą Lietuvoje vadina jau vienuolika metų trunkančiu performansu. Kai kada iš to gimsta paveikslai, kai kada – išlieka tik idėjos. Buvęs Talino meno centro „Kunstihoone“ vadovas ir privačios galerijos „Ark Royal“ savininkas, nepriklausomos meno akademijos „Academia Grata“ steigėjas ir rektorius Lietuvoje yra surengęs ne vieną parodą. 


„Žmogaus mąstymui pakeisti užtenka vieno paveikslo“, – sako jis.


Pasak tapytojo, nežiūrint tam tikrų niuansų, Estijos ir Lietuvos vizualinė kultūra labai panaši. Kone kiekvienam lietuvių menininkui jis galėtų atrasti estų atitikmenį. Žinoma, abi pusės mano, kad jie yra tokie ypatingi, tokie specifiškai estiški ar lietuviški. 


Menininko darbuose priartinamos ir tyrinėjamos praeities detalės – žmonės, kurių nebėra, gyvenimai, kokius esame užmiršę, miestai, į kuriuos patekti nebeįmanoma. Juose atpažinsite Vilnių ir kitus Europos miestus, Renesanso meistrų garsiausių darbų motyvus.


„Matyti, kad miestai, esantys skirtingose šalyse, vis dėlto yra panašūs. Tapydamas Vilniaus Aušros vartus, tuo pačiu įsivaizduoju ir Pärnu Ryto vartus – abi šios vietos yra ir šventovės, ir miesto vartai“, – sako Reiu.


R. Tüür yra Estijos meno akademijos alumnas (grafika, 1998-ųjų laida), 2001-asiais Londono Sičio universitete baigė meno vadybą. Nuo 1993-ųjų Reiu Tüür yra menininkų kolektyvo „Kursi Koolkond” narys, nuo 1994-ųjų – priklauso Estijos menininkų sąjungai. Per pastaruosius kelerius metus R. Tüür darbai buvo eksponuojami galerijose Vilniuje, Kaune, Taline, Rygoje, Tartu. 


Menininko paveikslai yra Estijos meno muziejų kolekcijų bei privačių dailės gerbėjų iš Estijos, Austrijos, Vokietijos, Italijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos dalis. Jie eksponuojami viešose erdvėse įvairiuose Europos miestuose.


Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 7 iš 7
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą