Kipras Černiauskas

Kipras Černiauskas

Pagal išsilavinimą aš esu monumentalistas, mane domina freskos ir viešųjų erdvių projektai, tačiau pirmoje vietoje esu tapytojas. Stengiuosi kategorizuoti savo darbus pagal temas, o kartais tapau atskiromis paveikslų serijomis. Mane labiausiai domina nesocialinis menas, t.y. nuasmenintas menas, kuris keičia savo reikšmes priklausomai nuo konteksto. Aš suteikiu savo reikšmę paveikslui bei galiu jį pakomentuoti, tačiau norėčiau, jog žiūrovas daugiau mažiau priimtų darbą asmeniškai, per savo prizmę. 


Tapyboje naudoju tiek klasikinius, tiek modernistinius, tiek postmodernistinius įrankius. Negalėčiau savęs priskirti nei vienai iš šių meninio mąstymo sistemų. 


Turiu pripažinti, jog esu paveiktas A. Schopenhauer teorijos apie valią ir tai ryškiau ar blankiau atsikartoja kūryboje, tačiau aš lygiai taip pat tas klasikines tiesas sulaužau kaip ir jomis patikiu. Tai šiek tiek deformuota klasika.


Iš praktinės pusės dalį darbų tapau studijoje, tvarkingai planuojant. Toks darbas užtrunka mėnesius. Kitą dalį tapau beveik spontaniškai, natūroje. Dažnai gamtoje. O kartais ir sudėtingomis sąlygomis, kaip pvz. gyvenant žiemą palapinėj ir tapant prie minusinės temperatūros. Tai diktuoja kitokį potėpį. Tai prideda užtikrintumo ir tuo pačiu tikrumo, nes nėra laiko mąstyti. 

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 5 iš 5
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą