Daiva Staškevičienė

Daiva Staškevičienė

Daiva gimė 1968 metų birželį Vilniaus mieste, kuriame užaugo, baigė vidurinę mokyklą ir pradėjo tolimesnes studijas Justino Vienožinskio menų mokykloje (1993-1995). 1995-aisiais įstojo į Vilniaus Dailės Akademiją studijuoti scenografijos specialybės, bet po pusantrų metų susižavėjo grafikos sritimi. Šis susidomėjimas peraugo į tolesnes dalyko studijas ir 2000-aisiais, vadovaujama profesoriaus Leono Lagausko, įgijo menų bakalauro laipsnį. Tais pačiais metais Daiva nusprendė tęsti studijas ir siekti magistro diplomo plakato specialybėje, vadovaujamoje profesoriaus Juozo Galkaus.


2002-aisiais jai buvo suteiktas menų magistro diplomas ir Daiva tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare.


Menininkės kūrinių diapazonas apimantis ofortus, miniatiūras, tapybą ir iliustracijas per ilgus metus buvo plačiai naudojamas šalies reprezentacijai; meno kūriniai įteikti reikšmingiems Lietuvos ir užsienio veikėjams. Tarp 2001 ir 2005 darbai vaizduojantys Vilniaus senamiestį, buvo įteikti tarptautinės konferencijos “WoMen and Democracy, Reykjavik-Vilnius”  bei NATO kongreso nariams. 2017 metais Vilniaus monetų kalykla išleido sidabrinį medalį su autorės darbu. Paskutiniais metais (2020), autorės darbai atrinkti praplėsti prabangių šilko skarų liniją su žymių lietuvos menininkų kūriniais, tarp kurių ir M. K. Čiurlionis. Kūrybinės veiklos metų eigoje autorės kūriniai neretai naudoti knygoms bei kitiems leidiniams tiek Lietuvoje tiek užsienyje.


Daiva pasižymi aukštos meninės kokybės kūriniais, originalumu, gausia simbolika. Ofortuose apstu kultūrinių simbolių, Lietuvių liaudies elementų. Darbai  atspindi, tautosakos įtaką, lietuviško prado vertinimą, bei jau kuris laikas populiarina Lietuviškąsias vertybes, baltų tradicijas ir už Lietuvos ribų. 


Daiva yra surengusi 22 personalines parodas, įskaitant paskuninę virtualią parodą vykusią pandemijos metu 2020 gruodžio 1-31 dienomis Galerijoje Paveikslai.lt. Menininkės darbai taip pat eksponuoti kituose grupinėse Lietuvos ir užsienio parodose. Nemaža dalis autorės darbų yra atliekami sudėtingomis ir laiko kainuojančiomis technikomis, todėl limituotas darbų kiekis dažnai patenka tiesiai į kolekcininkų rankas- kūriniai yra iškeliavę į JAV, Kanadą, Vokietiją, Dididžiąją Britaniją, Olandiją, Jungtinius Arabų Emiratus, Rusiją ir kitas šalis.

Autorius(-ė) yra Lietuvos Dailininkų Sąjungos narys
Autorius(-ė) turi Kultūros Ministerijos patvirtintą Meno Kūrėjo statusą

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 48 iš 55
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą