Birutė Nomeda-Stankūnienė

Birutė Nomeda-Stankūnienė

Birutė Nomeda Stankūnienė gimė 1963, 2009 metais baigė Vilniaus dailės akademiją, gyvena ir dirba Vilniuje.


Menininkė nepriklausomai ir laisvai renkasi sau artimas raiškos priemones, nepaisant kokių nors pastarojo meto Lietuvos dailės tendencijų, stilių ar besiformuojančių masinių interesų. B.N.Stankūnienės abstrakcijų kalba – tauri ir apibendrinta, kartu daugiareikšmė ir bylojanti apie pačiai menininkei aktualius egzistencinius dalykus. Dailininkė impulsyvi, - jos kūryboje galima pastebėti daug transformuotų temų bei epizodiškų vaizdų, kuriems būdingas laikinumo ar netvarumo pojūtis. Dažnai, žvelgiant į Birutės Nomedos paveikslus, atrodo, tarsi žiūrėtum pro šlapią stiklą. Šį įspūdį pabrėžia ne tik įtaigūs dažų nutekėjimai, bet ir potėpio gestiškumas, dažų sluoksnio plonumas bei skaidrumas ir žinoma paviršiaus faktūros trapumas. Paslaptingos bei keistų pavidalų figūros, protarpiais pasirodančios ar išnykstančios drobių erdvėse, atlieka nemažiau nenuspėjamą vaidmenį. Tačiau svarbiausias čia ne pasakojimas, o potėpių, nuvarvėjimų bei bendros kompozicijos kuriama įtampa.


Dailininkė sako: „Mano kūrybinį „motto“geriausiai apibūdina Claude Monet žodžiai: „Spalvos yra mano nuolatinis apsėdimas, džiugesys ir kančia“. Aš noriu susidraugauti su spalvomis, suartėti su jomis ir pasinerti į jų provokuojamą žaidimą. Asmeninis stilius formuojasi su kiekvienu nauju tapybos darbu, kai aš bandau kiekviename jų atrasti pati save. Abstrakti tapyba yra priemonė, leidžianti sielai ir širdžiai tarsi spalvotų užrašų pagalba kalbėti apie tai kas vyksta pasaulyje ir manyje."


Tapytojos darbai buvo eksponuoti meno parodose Lietuvoje ir užsienyje daugiau kaip 30 kartų, pastebėti ir atrinkti į savaitines kolekcijas vienoje iš didžiausių ir prestižiškiausių internetinių galerijų Saatchi Art, pristatomi IUOMA (Tarptautinė pašto menininkų asociacija) ir judėjimo „Menas Lėtai“ publikacijose, daugelyje internetinių tinklaraščių ir spaudoje. Panaudojant menininkės kūrinius buvo išleista knyga ‘Septyni jausmai pagal Jobo dramą’ (knygelės idėja ir dizainas B.N Stankūnienės). Dailininkės darbus įsigijo meno kolekcionieriai ir mylėtojai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Olandijos, Danijos, Lenkijos, Italijos, JK, Brazilijos, JAV. Ji yra asociacijos IUOMA, judėjimo „Menas Lėtai“ ir tarptautinio Jheronimus Bosch Plaza projekto dalyvė. Jos menas daugelį kartų buvo pristatytas Lietuvos ir tarptautinėje žiniasklaidoje įskaitant BBC, CNC News/Xinhua – Kinijos nacionalinės naujienų agentūros.
Menotyrininkė Dangira Bužytė


Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 19 iš 19
Siunčiame į visą pasaulį!
Lietuvoje - per 2-3 d.d.!
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą