Rita Krupavičiūtė

Rita Krupavičiūtė

Ritai Krupavičiūtei meno kūrėjo statusas suteiktas 2015 metais.


Stengiuosi tapyti ir gyventi širdies vedina. Jei ji džiaugiasi – esu teisingame kelyje. Kiekvienas savo kasdieniame gyvenime ieškome saviraiškos būdų. Man tokia yra tapyba - mano gyvenimo dalis. Įkvėpimo nelaukiu, kūrybos mūza visada su manimi, o motyvų gausu gyvenime.


Netapiau beveik dvidešimt metų. Prie kūrybos grįžau tik 2012 metais, sūnui Jeronimui užaugus. Ir kasdienybėje, ir kūryboje laikausi nuostatos, jog gyvenimas yra gražus, tik kiekvienas išmokstame gyventi skirtingu laiku ir savaip.


Šiuo metu tapau įvairaus žanro kūrinius, daugiausia aliejumi: portretus, figūras, peizažus, natiurmortus, marinistine tematika, lieja akvareles. Kūryboje dominuoja plati sodrių spalvų gama, optimistinė nuotaika, gamtos ir žmonių motyvuose užfiksuota gilesnė gyvenimo filosofija. Paveikslai alsuoja, kvėpuoja tarsi gyvi. Tuo mano tapyba yra išskirtinė. Per savo kūrybinį laikotarpį dalyvauju parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Belgijoje, Norvegijoje, darbai iškeliavo į Kiprą, Švediją, Airiją.Paveikslas man yra daugiau nei interjero detalė ar dekoracija. Tai sustabdytas ir įamžintas gyvenimo momentas.  Ar tapau daiktą ar peizažą, žmogų ar jūros bangą, visada siekiu, kad tai būtų gyva, alsuotų. Tapau čia ir dabar, „ išeidama iš savęs“, intuityviai, teptukui  vedant  ranką,  mobilizuodama visą vidinę energiją ir „pietų krašto - Dzūkijos“ temperamentą. Ir čia įvyksta paradoksas: kuo daugiau energijos atiduodu, tuo daugiau jos grįžta atgal. Tiesiog stebuklas. 


Esu nepataisoma optimistė, todėl ir tapydama įkraunu paveikslą teigiamos energijos, kuri spinduliuoja žiūrovui. Ekspresyviais potėpiais ir plačia spalvine gama fiksuoju išgyvenimą, emociją, ir džiugu, kad praeivis, skubantis per gyvenimą, juose atranda dalelę savęs.


 Spalva yra galinga kaip ir žodis, o potėpis visada būna abstraktus. Tik vienus nutapytus daiktus atpažįstame iš karto, kitus – ne.  Niekada drobėje neišlieju negatyvių emocijų ir džiaugiuosi, kad kūrybinių kančių patirti nereikia. Pastaruoju metu tapau naudodama tris pagrindines spalvas – raudoną, geltoną bei mėlyną ir dvi papildomas pustoniams šviesinti ir tamsinti. 


Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 40 iš 40
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą