Sigita Maslauskaitė

Sigita Maslauskaitė

„Lietuvos dailės panoramoje Sigita Maslauskaitė užima išskirtinę vietą. Ne centrinę, pritraukiančią minias sekėjų ir tiražuotojų, bet neįprastą – traukiančią kitoniškumu, o kartu atpažįstamą, solidžią, gyvybingą. Tai tapytoja, kurios darbai vienu metu teigia dabartį ir kalbasi su tapybos istorija. Dar daugiau – tapybą „transliuoja“ per architektūrą ir atvirkščiai. Galima sakyti, kad Sigita kuria šiuolaikinės sienų tapybos 3D versiją, plokštumą išlankstydama į perspektyvą ir paveikslus eksponuodama ne kaip langus į pasaulį, bet kaip koridorius – su juos gaubiančiais šešėliais ir, žinoma, šviesa tunelio gale. Tai specifinės vietos tapyba, permąstanti ne tik tapybos vietą ir laiką, bet ir pačią „site specific“ sąvoką. 


Nepaisant aistringo tango su renesanso ir baroko tradicija, Sigita yra dabarties žmogus ir savo paveikslais kalba apie mūsų laiką. Juose nėra deklaratyvių aktualijų ar politinių šūkių, tačiau yra postinternetinės eros kosminis ilgesys. Menininkė yra mėnulio peizažų tapytoja – turbūt taip galima įvardinti jos įvietintos tapybos kilmę. Iš kiekvienos tapybinės ekspedicijos Sigita parsiveža ne tik vietovių vaizdus, bet ir uolienų pavyzdžius (provaizdžius bei idėjas), peržengiančius paveikslo rėmus” (Dailėtyrininkė Laima Kreivytė).

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 17 iš 17
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą