Lina Zareckaitė

Lina Zareckaitė

Autorė į meno pasaulį įžengė per neįtikėtinai trumpą laiką. Jau pirmaisiais darbais ji atkreipė dėmesį aktyvia kūrybine vaizduote, lakia fantazija, tapybinės kalbos daugiasluoksniškumu. Tai nedažnai pasitaikantis atvejis, kai prigimtiniai duomenys palankiose sąlygose prasiveržia laužydami nusistovėjusias taisykles ir atsiveria nelauktais dariniais.

Linos Zareckaitės kūriniuose atsiskleidžia regimo ir neregimo pasaulio daugiaplaniškumas, kaita, būties trapumas. Juos priimame per jutiminį suvokimą, įžvelgdami vitališką menininkės prisilietimo jėgą, apmąstant žmogaus išgyvenimus, patirtis, jų įvairovę. Linkiu įdėmiau pažvelgti į jautriai spalvomis, įvairių konfigūracijų potėpiais audžiančiais sudėtingas ritmines kompozicijas tik pradedančios savo kūrybinį kelią menininkės kuriamus mūsų, žmonių pasaulio vaizdinius.

Menininkės sukurtuose paveiksluose vyraujančios aktyvios spalvos dengiamos keliais ar keliolika sluoksnių. Spalva gula ant spalvos, aliejiniai dažai persipina su akriliniais, išsilieja į spalvines dėmes, drastiškų potėpių prisilietimai „sušiaušia“ paviršius ar pereina į ramią lesiruotę. Tačiau tiek dažas, tiek potėpio mostas sustingsta ten, kur menininkė regi esant reikalinga.

Rūta Marija Purvinaitė

Menotyrininkė

Techniniu požiūriu tai pastozinė, aukšto reljefo tapyba, kuri nenaudoja paletės, nes drobės paviršius jai ir yra paletė. Dėl tos pačios priežasties tai daugiasluoksnė, persidengimais ir atodangomis kalbanti tapyba. Akivaizdu, autorei teikia malonumą pats tapybos procesas bei jo atveriamos galimybės žaisti dažų masėmis – žiūrovo akiai suteikiamas kone juslinis malonumas keliauti per jos žaidimų suformuotus “paviršių peizažus”.

Doc. dr. Stasys Mostauskis

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 10 iš 10
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą