Aistė Jurgilaitė

Aistė Jurgilaitė

„Tapyba yra mano pagrindinė kūrybinė veikla ir dvasinio pasaulio išraiškos būdas. 


Technika: akriliniai dažai ant drobe aptraukto medinio porėmio. Ją pasirinkau dėl atitikimo mano kūrybinio temperamento. Ji įvairiapusiška: dažai greitai džiūsta nekeisdami formos ir intensyvumo, išlaikoma tekstūra, reikalingas klampumas, tuo pačiu atsiranda galimybė padengti permatomus sluoksnius beveik kaip akvarele. Įdomiausia tapyboje man yra spalvos: jų intensyvumas ir švelnumas, ramybė ir audra perteikti nuotaikai, taip pat šviesa ir tamsa – spalvose slypi visos įmanomos šio pasaulio išraiškos priemonės.

Kita vertus, technika – tai tik priemonė perteikti tai, kas slypi vaizduotėje. Kūrinių tematika gana plati ir nors darbai gana abstraktūs – kiekviename iš jų galima ižvelgti detales, atspindinčias mums atpažįstamus objektus, kurių realus pavidalas išryškintas tik dalinai – jis tirpsta ir išnyksta abstrakčių nuotaikų žaisme tarsi trapus šio pasaulio atspindys. Jis yra tarsi simbolis to kas mes esame šiame pasaulyje ir tuo pačiu siejantis mus su neaprėpiama anapusine tikrove, kuriame visuma liejasi su amžinybe ir nebėra ribų būties apibūdinimui. 

Šiame kontekste asmeniniai vaizdiniai virsta egzistenciniais, o egzistenciniai – asmeniniais, kaip ir kaligrafijos elementai, kurie slypi drobių spalvų gilumoje: jie mus veda ten, kur gimė pirmieji ženklai, raidės tampa sielos ir minties liudytojais perimdamos žiurovo esančio priešais drobę patirtį ir svajones, tuo pačiu saugodamos mus supančio pasaulio paslaptį.”

Autorė yra žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje, dalyvavo prestižinėse parodose bei bienalėse.

Autorius(-ė) yra Lietuvos Dailininkų Sąjungos narys
Autorius(-ė) turi Kultūros Ministerijos patvirtintą Meno Kūrėjo statusą

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 48 iš 75
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą