Jonas Grunda

Jonas Grunda

Dailininkas Jonas Grunda yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Dailininkas kūryboje tam, kad sukurti formą ir nutapytį paveikslą naudoja įvairias priemones. 

"Manyčiau ne tiek svarbu, kokiomis priemonėmis siekiu užsibrėžto tikslo, tačiau svarbiausia yra tai, kaip mano kūrinys veika žiūrovą. Kaip sakė Viljamas Bleikas: "Moters kūnas yra vienas gražiausių Dievo kūrinių". Per daug amžinybės vyro akiai. Jis maitina ir teikia gyvybę..."


"Neregimieji procesualumai yra neatsiejami nuo įvykio kaip rezultato. Tokių menininkų kaip Jonas Grunda kūriniai žymi procesus be savojo objekto (o galbūt ir subjekto). Štai skulptūra - objektas "Išėjimas, Velykos" savo forma primena atvertas duris arba tolstantį ir atsikartojantį rėmą lyg langą lange, duris duryse, veidrodį veidrodyje. Visi šie objektai objekte gali būti suvokiami kaip kažkoks specifinis ir tik autoriaus intuityviai suvokiamas buvimo per nebūtį apmąstymas. Kūrinio pavadinimas ("Išėjimas, Velykos") suponuoja jog autorius intencionaliai siekia semantines reikšmes išbarstančio žaidimo, kur Velykos ir išėjimas vienas kitam lyg prieštarauja. Mano galva Velykos tai - sugrįžimas ir naujas, pabaigą nugalėjęs buvimas, o išėjimas veikia kaip nebūtinai savavališkas pasitraukimas iš buvimo. Šiuo atveju kūrinyje pasikartojanti duris primenanti forma į vieną sistemą jungia buvimą ir nebuvimą. Durys yra ne tik varstomos, bet per jas net kažkas privilegijuotai užeina ir išeina. Jos žymi ten ir čia. Atrodo, kad J. Grundos sukonstruotas durų motyvas leidžia pasinerti į mirtį kaip gyvenimą, būti kažkur tarp. Nors durys taip pat gali būti traktuojamos kaip realus taškas dabarties laike, tačiau atsikartojantis durų motyvas šį tašką trina ir dabartį atveria tarsi neesančią dabar". (Menotyrininkas Remigijus Venckus).

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 30 iš 30
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą