Jurgita Vaidilaitė

Jurgita Vaidilaitė

Esu viena iš dabartinės kartos dailininkų, kurie brangina ir puoselėja gaivios laisvės pojūtį kūryboje. Mano tapyboje akivaizdus siekimas atsitraukti nuo materialaus kasdieninės realybės pasaulio į filosofinę metafizinę erdvę, kur teptuku nemėgdžioju konkrečios būties dalykų, o potėpiais, spalvų žaismu ir jų darna kuriu naują realybę. 

Tai - saviraiškos kelias. Saviraiška nėra savitikslis dalykas. Negalima prarasti ryšio su žiūrovu, nes tuomet būtum tarsi rašytojas, kuris neatskleidžia savo minčių, o prirašytus lapus uždaro stalčiuje. Būtina tapybos ženklų sistema, kuri autoriaus mintis ir jausmus įtaigiai perteiktų žiūrovui. Mano ženklai - vizijos, simboliai, angelo, žvaigždėto paukščio motyvas ar pavasario žalumos smaragdu alsuojanti visatos erdvė... Tai nėra visiškai kitoks, negu mūsų pasaulis, nes žemė ir mes patys esam neaprėpiamos visatos dalis. Todėl paveiksluose randa vietos medžių, ežerų, sraunių upokšnių, žydinčių pievų motyvai, kuriuos bandau pakylėti iki rojaus kampelių suvokimo. Siekiu, kad gimtų sudvasinti minties ir sielos dialogo kūriniai. 

Tikrovė - paslaptis. Manau, kad menininko svarbiausias tikslas praskleisti tikrovės paslapties skraistę ir eiti kartu su meno mylėtoju į nežinomą, o kartu tokį artimą, gal tik šeštuoju pojūčiu ar širdimi suvokiamą pasaulį.Menininkė džiaugiasi, kad jos darbų yra įsigiję Lietuvos, Čekijos, Anglijos, Prancūzijos, Vokietijos meno gerbėjai. 

Svarbiausios parodods: 

2000 m. - Tarptautinė kvadrienalė Prahoje (scenovaizdžių ir kostiumų eskizai) 
tais pačiais metais personalinė paroda Vilniuje „Kaukės“ (tapyba ir grafika) 
2001 - Vilniaus dailės akademijos surengta paroda (kostiumų eskizai J. F. Gėtės „Faustui“) 
2003 - paroda, skirta Vilniaus dailės akademijos 210 - osioms metinėms (scenografijos darbai) 
2004 - Lietuvos animacinių filmų kūrėjų surengta paroda (darbai „Odisėjo“ filmui) 
2007 - personalinė paroda Vilniuje „Lengvai, žaismingai“ (tapyba).

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 30 iš 30
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą