Kristina Česonytė

Kristina Česonytė
K. Česonytė baigė Mažeikių dailės mokyklą.

Pirmą aliejinės tapybos darbą ant drobės nutapė 2008m.Autorė apie kūrybą: "Savo tapyba nesiekiu atkartoti to, ką atlieka fotografija. Savo tapyba nebandau niekam įtikti ar patikti. Aš nekuriu "populiaraus meno", noriu būti ir esu ten, kur veda mano rankos potėpiai ir spalvos.

Pradėjusi tapyti, niekada nežinau, kaip galiausiai atrodys mano darbas, nes pradžia žada vieną, o pabaiga- ką kita." K. Česonytės paveikslai - tai ekspresionistinės tapybos variacijos: virpantis potėpis, energingi teptuko mostai, išraiškingos dažo faktūros, kuriomis ji neretai tarsi "lipdo" figūras, daiktus, peizažo elementus. Žanro požiūriu jos kūrybos amplitudė yra gana tradicinė. Joje dominuoja peizažai, menininkė yra nutapiusi ir seriją natiurmortų, nemažai urbanistinių vaizdų, vieną kitą apibendrintą portretą. Tačiau kiti K. Česonytės tapybos aspektai suartina ją ne tiek su klasikine modernizmo daile, kiek su šiuolaikinio medijuoto pasaulio vaizdais. "Mano darbo įrankiai - kompiuteris ir virtuali erdvė", sako ji. Tapybos vaizdiniai į menininkės paveikslus ateina ne iš realybės, o iš virtualios, arba - antrinės tikrovės. Tačiau kūrybingai menininkei tai tėra tik tramplinas, arba - starto signalas, išlaisvinantis vaizduotę ir ranką. Dažniausiai jos darbuose antrinė tikrovė, arba - atsitiktinis motyvas ir kūrėjos vaizduotė neišskiriamai susipina. Šiuolaikinių medijų sufleruojami vaizdiniai tampa autentiškais, pačios tapytojos giliai ir jautriai išgyventais.

Menotyrininkė Kristina Stančienė


2015m. liepą "Pylimo galerijoje" buvo surengta pirmoji personalinė tapybos paroda "Ateinu".

Šiandien ji yra nutapiusi apie 200 darbų. Daugiau nei 50 darbų yra įsigiję privatūs asmenys, dalis kūrinių padovanoti.

Visi menininko kūriniai

Rodoma 1 - 48 iš 105
Siunčiame į visą pasaulį!
Paveikslus įrėminame
Apmokėjimas pristačius

SVEIKI ATVYKĘ Į MENO PASAULĮ!

Tapybos bei grafikos galerijoje Paveikslai.lt rasite kelių šimtų Lietuvos tapytojų bei grafikų kūrinius. Meno kūrinius esame suskirstę pagal atlikimo techniką (paveikslai tapyti aliejumitapyba akrilu, grafikos kūriniai pardavimui ir kt.) arba kelioliką žanrų (pavyzdžiui, peizažai, natiurmortai, abstrakcijos). Čia rasite mūsų kuruojamas kolekcijas, paveikslus namams, populiarius paveikslus bei informaciją apie tapybos kūrinių priežiūrą